Tryby wysyłania wiadomości e-mail

w programie mailingowym AnoMail

Poznaj koniecznie

Tryby wysyłania wiadomości e-mail

w polu Do odbiorca widzi tylko i wyłącznie swój adres e-mail

Pojedynczy tryb wysyłki

Zalecany tryb wysyłki. Wymaga posiadania własnego serwera pocztowego (skrzynki e-mail) u swojego dostawcy poczty. Każdy list generowany jest oddzielnie więc można stosować pełną personalizację treści.

Wysyłka e-mail w paczkach

Wysyłka przez serwer swojego dostawcy poczty ale tylko w przypadku konieczności wysłania ciężkiego załącznika np. z ofertą. Jeden list jest adresowany do kilkunastu odbiorców bez możliwości personalizacji

Wysyłka z serwera lokalnego

Dla zaawansowanych użytkowników ze stałym adresem IP. Omija limity na serwerze dostawcy poczty gdyż cała wysyłka jest realizowana z Państwa komputera tzw. localhost ale wymaga posiadania wiedzy technicznej dot. konfiguracji SPF, DKIM, DMARC oraz revDNS.

Zalecany pojedynczy tryb wysyłki

Do wysyłki zapytań oraz w przypadku wysyłki mailingu do niezweryfikowanych baz adresowych zalecamy korzystać tylko i wyłącznie z pojedynczego trybu wysyłki, w którym list adresowany jest tylko do jednej osoby więc możliwa jest automatyczna analiza odpowiedzi, detekcja błędnych adresów, blokad antyspamowych itp.

Tryby wysyłania wiadomości e-mail z programu AnoMail

Program AnoMail umożliwia wysyłanie korespondencji w trzech trybach:

  • Pojedyncza wysyłka przez serwer smtp dostawcy poczty (zalecane) – w tym trybie pracy zwanym wysyłką 1 do 1 moduł wysyłkowy wysyła mailing tak jakby użytkownik tworzył osobne listy w programie Outlook lub innym. List do każdego odbiorcy z grupy wysyłkowej jest generowany osobno i adresowany oddzielnie. Dzięki temu można personalizować korespondencję (w polu Do: każdy z odbiorców widzi tylko swój adres e-mail) wstawiając pola personalizacji do tematu oraz treści listu. Taka wysyłka może jednak trwać dosyć długo i nadaje się do małych grup wysyłkowych do 100 tys. adresów.
  • Wysyłka email w paczkach (turbo) przez serwer dostawcy – stosowana jest wtedy jeżeli zależy nam na szybkim wysłaniu mailingu do kilku tysięcy odbiorców lub musimy wysłać „ciężki” list z załącznikiem a dostawca poczty rozlicza nas z transferu danych. Program AnoMail przesyła do serwera pojedyncze listy ale adresuje je do wielu odbiorców równocześnie. Wielkość paczki czyli ilość adresów przekazywanych naraz do serwera zależy od preferencji użytkownika. I tak na przykład jeżeli mamy grupę wysyłkową składającą się z 10 tysięcy odbiorców i ustawimy wielkość paczki na 50, to program wygeneruje tylko 200 listów, które wyśle do serwera. Wysyłanie w paczkach jest podobne do użycia pola UDW: w programie Outlook, ale z tą różnicą, że odbiorca korespondencji nie widzi tekstu Undisclosed-Recipient jak to ma miejsce w programie Outlook itp. Minusem takiej wysyłki jest to, że w polu DO: odbiorca listu widzi adres nadawcy a nie swój.
  • Pojedyncza wysyłka przez wewnętrzny serwer SMTP (localhost) – w tym przypadku podobnie jak poprzednio listy generowane są oddzielnie do każdego z odbiorców ale program korzysta z wbudowanego serwera SMTP (AnoMail SMTP Server) i wysyła wiele listów bez pośrednictwa serwera dostawcy. W związku z tym nadaje się do obsługi grup składających się z kilku lub nawet kilku milionów adresów, gdyż szybkość wysyłki zależy przede wszystkim od szybkości łącza internetowego (tzw. upload) jakim dysponujemy oraz wielkości pojedynczego listu. Do wysyłki z tzw. localhosta trzeba posiadać stały adres IP oraz skonfigurować SPF oraz revDNS dla adresu IP, z którego będzie wysyłana poczta. Jako zamiennik dla serwera poczty wbudowanego w AnoMail polecamy skorzystać z darmowego serwera hMailServer dla Windows, który oferuje większe możliwości dot. wysyłek z lokalnego komputera. Drugi serwer dla Windows, który polecamy to: Mail Enable Standard.

AnoMail do masowej korespondencji nie używa pól UDW i DW

Z racji tego, że AnoMail nie wysyła poczty w taki sam sposób jak zwykły program pocztowy nie ma mowy o tym by odbiorca listu mógł sprawdzić do kogo poczta oprócz niego została wysłana. W związku z tym bez obaw można wysyłać wielotysięczne mailingi w których każdy list adresowany jest tylko i wyłącznie do jednego adresata.

Dowiedź się jak realizować masowe wysyłki: