Analizator grafiki do mailingu

pokaże czy obraz nadaje się do wysyłki

Analizator antyspamowy obrazków

Filtry antyspamowe sprawdzają oprócz treści wiadomości wiele różnych czynników w tym ilość obrazków wstawionych do listu, wielkość tych obrazków, powierzchnię zajętą przez grafikę w stosunku do zwykłego tekstu itp. Analizator grafiki do mailingu to unikalna funkcja programu AnoMail, która pozwala wychwycić błędy związane z obrazami wstawianymi do Państwa treści wiadomości. Program pokaże co poprawić aby list nie został zablokowany lub oznaczony jako spam tylko dlatego, że wstawiono np. jeden duży obrazek.

Program pokaże co poprawić w grafice wstawianej do listu

Analizator obrazków dostępny jest pod przyciskiem Sprawdź w oknie edycji wiadomości e-mail i pozwala zdiagnozować błędy związane z grafiką. Program analizuje nazwy plików graficznych, ich wymiar (rozdzielczość) oraz wagę (ciężar) i ostrzega o ewentualnych błędach a także przedstawia sugestie np. zmienić nazwę obrazka lub zmniejszyć jego wagę.

Pamiętaj, że grafika mówi więcej niż 1000 słów ale dopiero wtedy spełni swoją funkcję, gdy wyświetli się u odbiorcy a nie zostanie zablokowana po tym jak list trafi do spamu. Dlatego zalecamy korzystać z funkcji Analizator obrazów dostępnej w oknie Edytora wiadomości e-mail.

Analizator antyspamowy grafiki
Analizator grafiki do weryfikacji antyspamowej obrazków

Analizator grafiki do mailingu

List wygląda świetnie gdy zawiera grafikę, która od razu po wysłaniu z AnoMail wyświetli się u odbiorcy. Jednakże im więcej grafiki tym większe prawdopodobieństwo, że list zostanie potraktowany jako spam. Analizator obrazków ostrzega także przed sytuacją, w której list wpada do spamu tylko i wyłącznie dlatego, że powierzchnia listu zajmowana przez obrazki jest o wiele większa niż powierzchnia listu zajmowana przez tekst.

Automatyczna aktualizacja reguł związanych z grafiką do mailingu

Funkcja analizatora obrazów aktualizuje się automatycznie w momencie, gdy AnoMail podłączony jest do internetu i jest dostępna tylko w okresie aktywnego wsparcia technicznego.

duże obrazki dziel na mniejsze części

W najnowszej wersji AnoMail można projektować wiadomości przy użyciu wizualnego edytora Stripo. Dzięki niemu w łatwy sposób stworzycie Państwo unikalny wygląd listu bez znajomości zagadnień związanych z kodowaniem mailingu. List projektuje się metodą Drag & Drop czyli przeciągnij i puść.

Gdy szablon newslettera jest już gotowy to można do niego wstawiać swoje teksty, własne obrazki czyli wykorzystać go na potrzeby wielu wysyłek a to pozwoli Państwu zaoszczędzić czas i pieniądze na zakup szablonu do mailingu.

Graficzna edycja wiadomości e-mail
Projektowanie listu w formie wizualnej w Edytorze Stripo

duże obrazki dziel na mniejsze części

Analizator grafiki do mailingu zdiagnozuje podstawowe błędy związane z grafiką zamieszczoną w wiadomości. Ze względów antyspamowych zalecamy osadzać grafię w treści listu a nie dociągać obrazków z serwera. Dodatkowo do każdego z obrazków zalecamy dodawać tzw. teksty alternatywne (ALT i TITLE), które wyświetlają się u odbiorcy w momencie, gdy ma zablokowany podgląd obrazków lub najedzie myszką na obrazek.

Ponadto filtry antyspamowe zwracają uwagę na to czy obrazki są opisane czy też nie. Teksty te możemy wprowadzać podczas wstawiania grafiki poprzez przycisk Grafika w oknie edycji listu.

Analizator treści wiadomości e-mail

Analizator grafiki do mailingu to nie wszystko. Filtr antyspamowy sprawdza także treść listu. Są pewne słowa lub zwroty, których powinni Państwo unikać bo za każde słowo lub frazę np. „Szanowni Państwo”, otrzymujecie punkty od filtra antyspamowego. Gdy punktacja zbliży się do 5 punktów to list oznaczany jest jako spam lub w ogóle nie dociera do odbiorcy.

Sprawdzaj treść listu i przechytrz filtry antyspamowe

W związku z powyższym w oknie edycji wiadomości należy kliknąć przycisk Sprawdź i wybrać funkcję Analizator treści listu. Analizator treści pokaże jakie słowa należy zastąpić innymi aby list nie został potraktowany przez filtr antyspamowy jako typowy spam. Moduł ma dostęp do najnowszych reguł, które aktualizowane są na bieżąco więc przed każdą wysyłką sprawdzaj swoje wiadomości przy pomocy funkcji Analizatora treści wiadomości e-mail.

Dodatkowa lektura warta przeczytania: