Wysyłka masowej korespondencji

w języku chińskim z programu AnoMail

Mailingi w języku polskim lub angielskim

Program AnoMail został zaprojektowany do realizacji wysyłek w języku polskim lub angielskim. Wysyłka masowej korespondencji w języku chińskim też jest możliwa ale analizatory antyspamowe treści nie będą dostępne gdyż są przystosowane do języka polskiego lub angielskiego.

Wszystkie listy w języku polskim mają kodowane polskie znaki diakrytyczne w standardzie Europa Środkowa ISO (ISO-88598-2). Dzięki temu odbiorca listu nie będzie miał żadnych problemów z odczytaniem polskich znaków a filtry antyspamowe nie będą dodawały punktów za korzystanie ze standardu ISO 8859-2, który jest oficjalnym standardem kodowania polskich znaków w naszym kraju.

 

Analizatory antyspamowe nie są dostępne dla języków innych niż polski i angielski

W programie AnoMail wbudowano analizatory antyspamowe, które pokazują czy w treści listu nie ma słów lub zwrotów na które reagują filtry antyspamowe. Analizator rozpoznaje słowa w języku polskim lub angielskim. W związku z tym jeżeli napiszecie Państwo wiadomość w języku chińskim lub niemieckim to program AnoMail nie pokaże czy Wasz list nie zawiera zwrotów typowych dla spamu.

Edytor graficzny listu wbudowany w program AnoMail działa tylko w języku polskim lub angielskim. Nie oznacza to wcale, że z AnoMail nie można wysyłać masowej korespondencji w innych językach lub kodowaniach znaku. Jednakże list w języku np. chińskim, niemieckiM, ukraińskim itp. musi być stworzony w innym programie pocztowym np. Microsoft Outlook.

Utwórz list po chińsku w programie Microsoft Outlook

Wysyłka masowej korespondencji w języku chińskim nie stanowi dla AnoMail problemu. W związku z tym aby wysłać mailing w językach takich jak np. chiński, grecki lub rosyjski list należy przygotować w zewnętrznym programie pocztowym.

Wiadomość w języku chińskim trzeba utworzyć w zewnętrznym programie np. Microsoft Outlook, Windows Live Mail lub Thunderbird. Trzeba uruchomić program pocztowy, kliknąć w nim Nowy list. W dalszej kolejności wpisać treść, dodać załączniki i ustawić kodowanie znaków na UTF-8.

Na koniec gotowy list w języku chińskim trzeba zapisać na dysku w formacie MSG (Microsoft Outlook) lub EML (Thunderbird). AnoMail będzie mógł odczytać list zapisany w pliku EML lub MSG.

Wczytaj tekst w innym języku do programu AnoMail

Gdy list zostanie zapisany jako plik EML (Windows Live Mail/Thunderbird) lub MSG (Microsoft Outlook) to w dalszej kolejności trzeba go odczytać w programie AnoMail. W tym celu w module wysyłkowym AnoMail należy kliknąć przycisk Odczytaj list i wczytać utworzony uprzednio list. List po wczytaniu do AnoMail od razu nadaje się do wysyłki i nie można w nim wprowadzać żadnych zmian.

Wewnętrzny edytor wiadomości programu AnoMail nie obsługuje języków innych niż polski lub angielski. Dlatego nie można z poziomu AnoMail wprowadzać do niego żadnych modyfikacji. Po wykryciu przez AnoMail listu z ustawionym kodowaniem znaków innym niż Europa Środkowa ISO wyświetli się taki oto komunikat. W tym przypadku oznacza, że list w języku chińskim ma zakodowane znaki alfabetu w UTF-8. UTF-8 jest to system kodowania międzynarodowych znaków w różnych językach.

Kodowanie znaków UTF-8 w AnoMail

 

Można personalizować wysyłkę w AnoMail

Wstawia się do listu specjalne pola personalizacji

Gdyby była taka potrzeba to w treści listu można używać pół personalizacji np. #FMA# – nazwa firmy. Po odebraniu w programie pocztowym odbiorcy wiadomość będzie wyglądała tak jak na poniższym rysunku. W razie konieczności do treści wiadomości tworzonej w programie Outlook można wstawić pola personalizacji np. Nazwę firmy odbiorcy, unikalny kod rabatowy czy inne pole, które będzie zależne od adresata listu.

Po chińsku raczej wysyłaj z chińskiej domeny niż z .pl

W przypadku wysyłki w języku np. chińskim, skierowanej do niemieckich odbiorców zaleca się wysyłać wiadomości z konta pocztowego w domenie .ch. W przeciwnym wypadku filtry antyspamowe mogą automatycznie zakwalifikować list z domeny .pl jako spam tylko dlatego, że treść jest w języku chińskim a wysyłka nastąpiła z domeny polskiej.

Po wysłaniu tak oto list będzie wyglądał u odbiorcy w jego programie pocztowym.

Jak wysyłać mailing niekoniecznie w języku chińskim: