Generator przycisków akcji CTA

Wezwane do działania w mailingu

Wezwanie do działania w mailingu

W programie AnoMail można tworzyć własne przyciski służące do zwrócenia uwagi i nakłonienia do działania np. Sprawdź  naszą ofertę albo Odwiedź nasz sklep lub Zobacz promocje itp. Służy do tego Generator przycisków akcji CTA (Call To Action). Jest to funkcja, która pozwala do treści listu wstawić graficzny przycisk zachęcający do kliknięcia. AnoMail pozwala stworzyć przycisk, który zamieniany jest na obrazek. Dzięki temu bez problemu wyświetla się poprawnie we wszystkich programach pocztowych oraz przeglądarkach.

W każdym mailu sprzedażowym powinien być przycisk CTA

Przycisk powinien odróżniać się od reszty wiadomości. Jeżeli tekst piszemy w kolorze czarnym na białym tle to powinno się wstawić przycisk w kolorze czerwonym z białymi napisami. Przycisk musi rzucać się w oczy i wzywać do działania. Każde kliknięcie powinno przekierować na stronę internetową Państwa firmy. Generator przycisków CTA znajduje się w oknie edycji listu pod przyciskiem Grafika. Można generować proste przyciski w różnych kolorach oraz dopasować krój i wielkość czcionki do własnych upodobań.

Do obrazka w postaci przycisku zostaną wprowadzone znaczniki kodu HTML o nazwie Alt oraz Title. Opis alternatywny (ALT) jest wyświetlany w przypadku, gdy program pocztowy odbiorcy zablokuje grafikę. Dzięki temu odbiorca zamiast pustej przestrzeni będzie widział opis, który Państwo wprowadzicie. Dodatkowo jak odbiorca korzysta z czytnika tekstu z ekranu to dzięki alternatywnemu opisowi jego program np. Outlook 2019 odczyta co jest na obrazku. Natomiast element TITLE wykorzystywany jest do wyświetlenia tekstu pomocniczego. Tekst pomocniczy odpowiedzialny jest za wyświetlenie dymku, który pojawi się po najechaniu kursorem na wskazany fragment obrazka.

Nie wszystkie programy pocztowe pokażą zawartość Alt i Title

Pamiętaj jednak, że nie wszystkie programy pocztowe obsługują dymki. Dla przykładu w Microsoft Outlook 2007 lub nowszym po najechaniu myszą na przycisk, odbiorca listu zobaczy link zamiast Twojego tekstu. Z kolei w Windows Live Mail lub Mozilla Thunderbird dymek pojawi się zgodnie z oczekiwaniami.

Generator przycisków akcji CTA

Call-To-Action w skrócie CTA to element wiadomości e-mail. W naszym przypadku jest to przycisk graficzny, który został zaprojektowany aby zachęcić czytelnika do natychmiastowego kliknięcia i np. sprawdzenia oferty. W marketingu zwrot CTA odnosi się do użycia słów nawołujących do wykonania działania np. przejścia na stronę internetową sklepu i kupna produktu.

Gdzie znajduje się funkcja do tworzenia przycisków akcji?

Aby skorzystać z generatora przycisków akcji CTA w oknie edycji listu należy nacisnąć przycisk Grafika. W razie potrzeby można używać zewnętrznych grafik tj. przycisków pochodzących z serwisów lub programów do generowania banerów. Gdy już mamy własny przycisk to wstawiamy go do listu poprzez funkcję Grafika -> Wstaw obraz z dysku…

Zobacz inne tematy dot. mailingu: