Obsługa sesji w programie AnoMail

Wiadomości oraz bazy adresowe

Obsługa sesji w programie AnoMail

Pakiet AnoMail udostępnia unikalną funkcję zapisywania sesji z programem, dzięki czemu można w łatwy sposób przenosić między różnymi komputerami dane wprowadzone do programu. Na przykład w domu przygotowujemy wiadomość e-mail, listę wysyłkową oraz bazę adresów zastrzeżonych a w firmie chcielibyśmy od razu rozpocząć pracę z AnoMail od momentu w którym ją skończyliśmy. Służy do tego funkcja sesja.

Co to jest sesja z programem?

Sesja z programem AnoMail to czas pracy od momentu włączenia programu do chwili jego zamknięcia. Wszystkie dane, które wprowadzane są w tym czasie do programu zapisywane są w pliku sesji.

Dzięki funkcji o nazwie obsługa sesji w programie AnoMail możemy wprowadzić listę adresów email, w tym także adresy zastrzeżone lub historię mailingu, przygotować list np. w formacie graficznym (HTML), wprowadzić temat itp. a następnie zapisać całość w pliku.

Plik sesji zawiera zaszyfrowane dane

Aby tego dokonać klikamy przycisk Ustawienia i wybieramy funkcję Aktualna sesja z programem a następnie klikamy Zapisz sesję do pliku. Ewentualnie klikamy przycisk Sesja widoczny w głównym oknie programu.

Sesja zostanie zapisana np. na dysku pendrive, który zabieramy ze sobą do domu i otwieramy w programie AnoMail na innym komputerze klikając przycisk Sesja widoczny w głównym oknie programu AnoMail.

Komputer przywróci te wszystkie dane, które zostały wprowadzone do programu AnoMail na komputerze, w którym zapisano sesję. Do otwarcia sesji wymagane jest podanie hasła, które ustalacie Państwo podczas zapisywania sesji.

Jakie dane zapisywane są w pliku sesji?

W pliku sesji programu AnoMail zapisywane są następujące informacje: dane odbiorcy i nadawcy, konfiguracja konta do wysyłania poczty, temat i treść wiadomości a także lista adresów email odbiorców korespondencji, adresy zastrzeżone, historia mailingu itp.

Jeżeli do listu w formacie HTML lub tekstowym wstawiacie załącznik to nie będzie on zapisany w sesji i dlatego należy go samodzielnie skopiować na komputer, w którym sesja będzie odczytywana. W przypadku wiadomości w formacie dualnym (HTML+Tekst) załącznik jest dołączany do wiadomości i powinien zostać zapisany w pliku sesji.

W przypadku importu do programu wiadomości w formacie EML (list programu Windows Live Mail lub Thunderbird) do pliku sesji dołączany jest cały list wraz z ewentualnymi załącznikami.

Plik sesji jest zaszyfrowany i spakowany

Plik sesji jest szyfrowany oraz kompresowany i dlatego może być przekazywany poprzez e-mail, przenoszony na pendrive bez obawy o ujawnienie zawartości. Bez znajomości hasła plik sesji jest bezużyteczny i nie da się odczytać danych w nim zapisanych!

Wysyłka mailingu z własnego komputera: