Tryby wysyłania wiadomości e-mail
w programie mailingowym AnoMail
Tryby wysyłania wiadomości e-mail
Pojedynczy tryb wysyłki
Zalecany tryb wysyłki. Wymaga posiadania własnego serwera pocztowego (skrzynki e-mail) u swojego dostawcy poczty. Każdy list generowany jest oddzielnie więc można stosować pełną personalizację treści.
Wysyłka e-mail w paczkach
Wysyłka przez serwer swojego dostawcy poczty ale tylko w przypadku konieczności wysłania ciężkiego załącznika np. z ofertą. Jeden list jest adresowany do kilkunastu odbiorców bez możliwości personalizacji
Wysyłka z serwera lokalnego
Dla zaawansowanych użytkowników ze stałym adresem IP. Omija limity na serwerze dostawcy poczty gdyż cała wysyłka jest realizowana z Państwa komputera tzw. localhost ale wymaga posiadania wiedzy technicznej dot. konfiguracji SPF, DKIM, DMARC oraz revDNS.
Zalecany pojedynczy tryb wysyłki
Do wysyłki zapytań oraz w przypadku wysyłki mailingu do niezweryfikowanych baz adresowych należy korzystać tylko i wyłącznie z pojedynczego trybu wysyłki , w którym list adresowany jest tylko do jednej osoby więc możliwa jest automatyczna analiza odpowiedzi, detekcja błędnych adresów, blokad antyspamowych itp.
Tryby wysyłania wiadomości e-mail z programu AnoMail
Program AnoMail umożliwia wysyłanie korespondencji w trzech trybach:
- Pojedyncza wysyłka przez serwer smtp dostawcy poczty (zalecane) – w tym trybie pracy zwanym wysyłką 1 do 1 moduł wysyłkowy wysyła mailing tak jakby użytkownik tworzył osobne listy w programie Outlook lub innym. List do każdego odbiorcy z grupy wysyłkowej jest generowany osobno i adresowany oddzielnie. Dzięki temu można personalizować korespondencję (w polu Do: każdy z odbiorców widzi tylko swój adres e-mail) wstawiając pola personalizacji do tematu oraz treści listu. W związku z działaniem filtrów antyspamowych oraz polityką antyspamową takich firm jak Google oraz Microsoft zalecamy używać tylko tego trybu wysyłki czyli Ilość adresów przekazywanych do serwera ustawić na 1.
- Wysyłka email w paczkach (turbo) przez serwer dostawcy – stosowana jest wtedy jeżeli zależy nam na szybkim wysłaniu mailingu do kilku tysięcy odbiorców lub musimy wysłać „ciężki” list z załącznikiem a dostawca poczty rozlicza nas z transferu danych. Program AnoMail przesyła do serwera pojedyncze listy ale adresuje je do wielu odbiorców równocześnie. Wielkość paczki czyli ilość adresów przekazywanych naraz do serwera zależy od preferencji użytkownika. I tak na przykład jeżeli mamy grupę wysyłkową składającą się z 10 tysięcy odbiorców i ustawimy wielkość paczki na 50, to program wygeneruje tylko 200 listów, które wyśle do serwera. Wysyłanie w paczkach jest podobne do użycia pola UDW: w programie Outlook, ale z tą różnicą, że odbiorca korespondencji nie widzi tekstu Undisclosed-Recipient jak to ma miejsce w programie Outlook itp. Minusem takiej wysyłki jest to, że w polu DO: odbiorca listu widzi adres nadawcy a nie swój.
- Pojedyncza wysyłka przez wewnętrzny serwer SMTP (localhost) – w tym przypadku podobnie jak poprzednio listy generowane są oddzielnie do każdego z odbiorców ale program korzysta z wbudowanego serwera SMTP (AnoMail SMTP Server) i wysyła wiele listów bez pośrednictwa serwera dostawcy. W związku z tym nadaje się do obsługi grup składających się z kilku lub nawet kilku milionów adresów, gdyż szybkość wysyłki zależy przede wszystkim od szybkości łącza internetowego (tzw. upload) jakim dysponujemy oraz wielkości pojedynczego listu. Do wysyłki z tzw. localhosta trzeba posiadać stały adres IP oraz skonfigurować SPF oraz revDNS dla adresu IP, z którego będzie wysyłana poczta. Jako zamiennik dla serwera poczty wbudowanego w AnoMail polecamy skorzystać z darmowego serwera hMailServer dla Windows, który oferuje większe możliwości dot. wysyłek z lokalnego komputera. Drugi serwer dla Windows, który polecamy to: Mail Enable Standard.
AnoMail do masowej korespondencji nie używa pól UDW i DW
Z racji tego, że AnoMail nie wysyła poczty w taki sam sposób jak zwykły program pocztowy nie ma mowy o tym by odbiorca listu mógł sprawdzić do kogo poczta oprócz niego została wysłana. W związku z tym bez obaw można wysyłać wielotysięczne mailingi w których każdy list adresowany jest tylko i wyłącznie do jednego adresata.
Zwiększ dostarczalność poczty stosując personalizację
Duża część nadawców nie personalizuje swoich wiadomości. Personalizacja zwiększa skuteczność e-mailingu oraz pozwala unikać filtrów antyspamowych. Pola personalizacji lub losowe bloki tekstu wstawione do treści listu zwiększają szansę na dotarcie do skrzynki pocztowej odbiorcy bo zmieniają sygnaturę antyspamową listu.
Wysłanie 1000 takich samych wiadomości tzn. z identyczną treścią jest bez problemu wykrywane przez serwery pocztowe odbiorców. Dlatego należy skorzystać z możliwości personalizacji jakie oferuje AnoMail bo pozwoli to Państwu podnieść dostarczalność wiadomości.
Oceń swoją wiadomość przed wysyłką
AnoMail, zintegrowany z testerem antyspamowym MailChecker, umożliwia ocenę wiadomości e-mail pod kątem filtra antyspamowego przed wysłaniem jej masowo. W obliczu zmienionej polityki antyspamowej Google i Yahoo, aby uzyskać pozytywną ocenę, należy spełnić minimalny wynik na poziomie 95%.
Dzięki zastosowaniu się do zaleceń i korzystaniu z AnoMail, możliwe jest uzyskanie 100% skuteczności w wysyłce korespondencji e-mail, spełniającej najnowsze wymogi antyspamowe.
Dlatego zanim wyślecie Państwo swoje wiadomości upewnijcie się czy list przeszedł ocenę antyspamową. Ponadto zawsze używajcie pojedynczego trybu wysyłko (list adresowany do jednego odbiorcy) bo tylko ten tryb wysyłania poczty gwarantuje dużą dostarczalność.