automatyczna analiza wiadomości e-mail
program pokaże co naprawić aby list trafił do skrzynki odbiorczej klienta

Analizator listu e-mail w formacie graficznym (HTML)


Analizator kodu HTML to funkcja, która sprawdza kod HTML listu (format graficzny) i szuka w nim elementów, które mogą powodować problemy z prawidłowym wyświetlaniem listu u odbiorcy. Dzięki temu nie musicie się Państwo martwić czy list po wysłaniu wyświetli się u odbiorcy w takiej formie w jakiej został przygotowany. Analizator "wie" co może powodować problemy i ostrzega przed tym.


Program pokaże co poprawić w wiadomości

 
Przed wysyłką wiadomości e-mail program AnoMail sprawdza czy w kodzie listu nie ma podstawowych błędów, które powodują, że list nie wyświetli się prawidłowo u odbiorcy lub trafi do spamu tylko dlatego, że jest źle przygotowany.


Z racji tego, że różne programy pocztowe (desktop, webmail, mobile) mogą w różny sposób wyświetlać treść listu, AnoMail stara się wskazać, co należy poprawić lub na co zwrócić uwagę aby mieć pewność, że list wyświetli sie u odbiorcy w takiej formie w jakiej się tego spodziewamy.

Analizator kodu HTML listu
 


Analizator kodu listu w formacie HTML:


  analizuje w trakcie podglądu listu kod wiadomości e-mail pod kątem popularnych błędów popełnianych przez osoby, które nie znają zasad projektowanie emailingów

  sprawdza czy kod HTML listu nie zawiera znaczników, które nie są obsługiwane przez popularne programy pocztowej desktop, webmail lub mobile

  ostrzega o krytycznych błędach, które koniecznie należy naprawić przed wysyłką

  sugeruje co należy poprawić aby list wyświetlał sie poprawnie u odbiorcy albo co zrobić aby zwiększyć skuteczność mailingu np. dodając znacznik ALT do obrazków (tekst alternatywny)

  ostrzega przed tekstem skopiowanym bezpośrednio z Microsoft Word, który może powodować problemy z wyświetleniem u odbiorcy korzystającego np. z oprogramowania webmail

  i oferuje wiele innych funkcji związanych z badaniem poprawności kreacji, które na bieżąco aktualizowane są przez specjalistów z naszego zespołu.


Różne programy pocztowe, różnie interpretują kod HTML z którego zbudowany jest list. Jeżeli kod HTML listu jest źle przygotowany to może się zdarzyć, że niektóre fragmenty wiadomości nie wyświetlą się prawidłowo lub w taki sposób w jaki się tego spodziewamy.


Listy z AnoMail wyświetlają się poprawnie

Tworząc list w programie AnoMail nie trzeba martwić się o poprawność wygenerowanego kodu listu gdyż program dba o to aby list wyglądał tak samo w różnych programach pocztowych. Natomiast zlecając przygotowanie szablonu listu zewnętrznej firmie zawsze należy taki szablon sprawdzić i przekonać się czy aby na pewno jest dobrze przygotowany.


AnoMail posiada wbudowany podgląd listu odpowiadający programom pocztowym Outlook Express oraz Windows Live Mail a to oznacza, że list u odbiorcy korzystającego z ww. programów będzie wyglądał tak samo jak w AnoMail. Niestety w programie Outlook 2010/2013 lub GMail mogą wystąpić różnice. Aby je wyeliminować należy korzystać z Analizatora kodu HTML wbudowanego w program AnoMail oraz sprawdzić wygląd listu naciskając ikonkę Podgląd widoczną w głównym oknie programu.

Dlaczego warto tworzyć list od podstaw w Anomail?


AnoMail posiada wbudowany graficzny edytor treści, z którym pracuje się na podobnej zasadzie jak podczas tworzenia tekstów w edytorze tekstu Word. Nie jest wymagana żadna znajomość języka HTML, z którego zbudowane są de facto listy. Edytor udostępnia ikonki służące do formatowania treści, obrazów, wstawiania linków itp. w sposób wizualny. Na podstawie interakcji z użytkownikiem AnoMail generuje właściwy kod HTML, który w razie konieczności można podejrzeć naciskając zakładkę Kod HTML widoczną w dolnej części okna edycji listu.


Praca w edytorze graficznym WYSIWYG

 
W AnoMail list tworzy się w edytorze graficznym (wizualnym) na podobnej zasadzie co teksty w edytorze tekstu Microsoft Word. W związku z tym nie jest wymagana żadna wiedza techniczna a w szczególności znajomość kodów HTML


AnoMail nie oferuje zaawansowanych funkcji znanych z edytorów stron internetowych np. Expression Web, Dreamweaver lub programów graficznych np. Corel, które niestety nie są obsługiwane w programach pocztowych. Co to oznacza? Przede wszystkim to, że list wygenerowany bezpośrednio np. z programu graficznego nie będzie nadawał się bezpośrednio do wysyłki ponieważ oprogramowanie graficzne stworzy dokument HTML zawierający kody obsługiwane na stronach internetowych poprzez nowoczesne przeglądarki.


Niestety treść będzie wyglądać świetnie w programie Firefox lub Internet Explorer ale po wysłaniu i odebraniu poprzez np. Microsoft Outlook lub GMail list może wyglądać zupełnie inaczej niż się spodziewamy. Dzieje sie tak ponieważ niektóre kody HTML wygenerowane przez program do tworzenia stron internetowych nie będą interpretowane przez programy pocztowe takie jak np. Microsoft Outlook 2010/2013.


W związku z powyższym jeżeli Państwa grafik przygotował list (format HTML) w zewnętrznym programie do tworzenia stron internetowych to po wczytaniu do programu AnoMail należy sprawdzić jego poprawność klikając kartę Podgląd kreacji lub ikonkę Sprawdź -> Analizator HTML. Dzięki temu unikniecie Państwo przykrej niespodzianki w postaci np. błędnego wyświetlania obrazków w programie pocztowym odbiorcy listu.


Dostęp do reguł kodowania mailingu (CSS)

 
Moduł Analizatora kodu HTML dołączony do edytora listu jest aktualizowany automatycznie. W związku z tym użytkownik programu AnoMail zawsze ma dostęp do aktualnych reguł związanych z projektowaniem mailingów.


Partner strategiczny:

Oprogramowanie do wysyłek bez abonamentu

Serwis AnoMail.pl korzysta z ciasteczek, które możesz zablokować w swojej przeglądarce. Zapoznaj się także z naszą Polityką prywatności

Tak, rozumiem i akceptuję